CraftVILNIUS 2014 laukia mokyklų!
2014-11-10

CraftVILNIUS 2014 laukia mokyklų! Pirmoji tarptautinė taikomojo meno mugė kviečia mokyklas atvykti ir susipažinti su meno ir jo kūrėjais vienoje vietoje.

CraftVILNIUS - pirmoji tarptautinė taikomojo meno mugė vyks 2014 metų gruodžio 4 - 7 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Kviečiame Jus atvykti į pirmąją tarptautinę taikomojo meno mugę ir susipažinti su garsiausiais Lietuvos ir užsienio kūrėjais. Tai vienintelė ir nepakartojama galimybė iš arti pamatyti kūrėjus ir jų kūrinius. Mokykloms planuojamos eskursijos su gidais, kurie sieks supažindinti su mugėje dalyvaujančiais profesionalais kūrėjais. Tai puiki proga prisiliesti, pamatyti, o svarbiausia išbandyti patiems keramikos, rankų darbo popieriaus, odos ir kitas planuojamas kūrybines dirbtuves gruodžio 4 -7 parodų ir konresų centre LITEXPO.  
 
Taikomojo meno mugėje bus siekiama supažindinti lankytojus su Lietuvos bei užsienio šalių menininkais ir jų kūriniais tekstilės, keramikos, rankų darbo popieriaus, metalo meno, odos, drabužių bei baldų dizaino srityse.
 
Šioje mugėje daug dėmesio skiriama ne tik darbų parodai bei  galimybei įsigyti meno kūrinius, bet ir meninei edukacijai. Mugės - parodos metu bus galima susipažinti su kūrėjais bei sudalyvauti inovatyviose kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose su savo sritimis visus norinčius supažindins garsūs menininkai. Šiuose amatų užkulisiuose bus galima pasisemti neįkainojamos patirties, įgyti naujų įgūdžių ir pamatyti, kiek sunkaus darbo reikia įdėti, kad idėja ir talentas pavirstų kūriniu.

CraftVILNIUS organizatoriai kviečia mokytojus susipažinti su edukacine programa ir su moksleivių klasėmis iš anksto užsiregistruoti į pageidaujamas kūrybines dirbtuves pateikiant po edukacine programa nurodytą informaciją.

EDUKACINĖ PROGRAMA
 
3 SALĖ
 
2014 m. gruodžio 5 d. penktadienis
11:00-12:30 “Knygos įrišimo” kūrybinės dirbtuvės, veda Rene Halmasmae, žymus knygrišys ir restauratorius  iš Talino (Estija)
13:00-14:30 “Tavo ir mano pirštinės”. Rengia VDA kostiumo dizaino katedra. Studentų vykdomos kūrybinės dirbtuvės, kuriose jaunieji dizaineriai pristatys patį kūrybinį procesą, kurio metu bus sukurtos unikaliaus dizaino pirštinės.
15:00-16:30 “Glazūravimo meistrystė” kūrybinės dirbtuvės, kurias veda keramikė Rūta Ona Tamuliūnienė
17:00-18:30 “Popieriaus dekoravimas”. Šių dirbtuvių dalyviai galės pasigaminti unikalaus dizaino popierių, skirtą dovanų pakavimui.
 
2014 m. gruodžio 6 d. šeštadienis
11:30-13:00 “Odos dekoravimas”, veda Eve Hintsov. Šių kūrybinių dirbtuvių metu menininkė iš Estijos pristatys senovines odos dekoravimo technologijas su legendinio estų dizainerio Eduardo Taskos instrumentais.
12:00- 17:00 VDA kostiumo dizaino katedros studentų vykdomos kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintys galės atnaujinti ir perdaryti savo senas pirštines.
14:30-16:00 “Molio inkrustacija” kūrybinės dirbtuvės, veda Dalia Gentvainytė.  Kūrybinių dirbtuvių vadovė pristatys savo autorinę inkrustacijos techniką.
16:30-18:00 “Šilkografija ant audinio” , veda Elzė Sakalinskaitė, Milita Balčaitytė. Dirbtuvių dalyviai galės pasigaminti dekoruotus maišelius.
18:30-20:00  “Popieriaus dekoravimas” Šių dirbtuvių dalyviai galės pasigaminti unikalaus dizaino popierių, skirtą dovanų pakavimui.
 
2014 m. gruodžio 7 d. sekmadienis
11:00-12:30 Paskaita "Kūryba, visuomenė ir aš. Ir kam viso to reikia..." Jonas Arčikauskas.
12:00- 17:00 VDA kostiumo dizaino katedros studentų vykdomos kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintys galės atnaujinti ir perdaryti savo senas pirštines.
13:00- 14:30 “Auksavimas/senosios paslaptys” veda Eve Hintsov. Šių kūrybinių dirbtuvių metu menininkė iš Estijos pristatys senovines odos dekoravimo technologijas su legendinio estų dizainerio Eduardo Taskos instrumentais.
15:00-16:30 “Šilkografija ant audinio” , veda Elzė Sakalinskaitė, Milita Balčaitytė. Dirbtuvių dalyviai galės pasigaminti dekoruotus maišelius.
 
Parodos:
Ajastaja / Metai ir diena autorinių estų ir latvių dailininkų knygų paroda.
Parodos pagrindas – Peep Ilmet poezijos knygos „Ajastaja“ (Metai ir diena), kurios 150 numeruotų egzempliorių buvo išspausdinti ir pasirašyti autoriaus 2012 m. Peep Ilmet‘o „Ajastajoje“ pateikiamas autoriaus surinktas trumpas poezijos rinkinys. Haiku ir liivings jame suskirstyti šešiomis paantraštėmis. Pirmoji, vadinama „Ajastaja“, apibūdina didžiuosius besikeičiančių sezonų metus su savo pasikartojančiu nepakartojamumu. Antroji dalis „Kulgaasta“ (Dao metai) gimė iš Laodzi „Daodejing“ kontempliacijos. Trečiosios dalies haiku „Juhan Liiv metai“ įkvėpė Estijos poeto Juhan Liiv‘o eilėraščiai. Ketvirtąją dalį „Liivings“ sudaro eilėraščiai, parašyti originalia trumpa forma, išrasta Estijos poeto Juhan Liiv‘o ir vėliau naudojama autoriaus. Penktąją dalį „Kontempliacijai“ sudaro autoriaus užrašai, kurie pristato jo mintis apie šias poezijos formas ir jo kelionę į jas. Šeštojoje dalyje „Ateities poezija“ yra tušti lapai, kuriuose autorius ir būsimasis knygos savininkas gali rašyti eilėraščius.Parodoje bus pristatomos 42 Estijos ir Latvijos dailininkų knygos: Tiina Andron, Tiia Eikholm, Illu Erma, Peep Gorinov, Külli Grünbach-Sein,
Rene Haljasmäe, Tiina Hirvesoo, Eve Kaaret, Kiira-Marianne Kadarik, Sirje
Kriisa, Leelo Leesi, Ruuda Maarand, Hedvig Mäe, Tiiu Mäger, Lennart Mänd,
Piret Männa, Saima Männo, Sirje Määrits, Kaire Olt, Kadri Paloveer, Tiina
Piisang, Jaana Päeva, Tähti Roostalu, Liia Saluvee, Triinu Siilbek, Signe
Taremaa, Maie Teivik, Marina Tšernobai, Tulvi-Hanneli Turo, Kristi Valdek,
Lemmi Velmre, Eve Vetemaa, Tiiu VijarAnneli FilipovKatrin MägiHendrik Aksalu, Sissel Maria Mägi, Maria Vera Pšenitšnaja, Ragne Roost;
Ilizane Grīnberga, Armīns Ozoliņš, Dace Pāze.
Knygos išleidimą parėmė Estijos kultūros rėmimo fondas
 
Paroda “Tavo ir mano pirštinės”atidarymas.

VDA kostiumo dizaino katedros studentų kūrinių paroda.

 
Fotografijų paroda “Instrumentai”. Čia bus eksponuojamos įvairių specialybių dailininkų instrumentų nuotraukos.
Išankstinei registracijai nurodykite:
  • Mokyklos pavadinimą;
  • Atsakingą asmenį;
  • Klasę;
  • Norimas kūrybines dirbtuves;
  • Numatomą atvykimo laiką.
 
Registracijos duomenis siųsti el. paštu: [email protected] ir laukti registracijos patvirtinimo.